به دنبال سازه های فلزی حرفه ای و مستحکم هستید؟ ما هستیم!

مشاوره رایگان

ساخت سوله صنعتی

یکی از موارد استفاده از انواع سازه‌های فلزی، سوله‌ها هستند. سوله‌ها باید به گونه‌ای ساخته شوند که نیازی به ستون نداشته و دارای سقف محکمی باشند. معمولا سوله‌ها در ابعاد وسیعی ساخته می‌شوند و برای اینکه رفت و آمد ماشین آلات و پرسنل به سرعت انجام شود فاقد ستون هستند.

ساخت سوله صنعتی

ساخت سوله صنعتی

سازه‌های خرپایی

یکی دیگر از انواع سازه های فلزی، سازه‌های خرپایی هستند. سازه‌های خرپا معمولا در سقف سوله‌ها و اماکن ورزشی استفاده می‌شود. سازه‌های خرپایی از این جهت در سقف استفاده می‌شوند که مقاومت آن را در برابر فشارهای احتمالی بیشتر کرده و از ریزش سقف جلوگیری کنند. ساختار سازه‌های خرپا به صورت مثلثی می‌باشد، به گونه‌ای که به عنوان یک تکیه‌گاه قوی در بین دو فلز قرار می‌گیرند.

سوله سازی صنعتی

سوله سازی صنعتی

ساخت سازه های فلزی

ساخت سازه های فلزی

ساخت و نصب انواع سوله صنعتی

ساخت و نصب انواع سوله صنعتی

ساخت پل عابر پیاده

پل عابر پیاده نیز به دلیل اینکه دو خیابان پر تردد را به هم متصل می‌کند تنها باید دارای یک ستون و دو تکیه‌گاه باشد. از این رو باید از سازه‌های فلزی برای ساخت آن استفاده کرد. ساخت پل عابر پیاده دارای اصول خاصی است که برای حفظ ایمنی و جان عابران باید طبق استانداردهای لازم باشد. سازندگان باید هنگام ساخت این سازه علاوه بر استحکام، زیبایی ظاهری آن را نیز در نظر بگیرند چراکه عدم توجه به این موضوع می‌تواند شکل ظاهری شهر را زشت کند. پل‌های عابر پیاده دارای انواع مختلفی نظیر قوسی‌شکل، کابلی، مکانیزه و ساده هستند که هرکدام دارای سازه‌ی متفاوتی هستند.

ساخت پل عابرپیاده قوسی

ساخت و نصب پل عابرپیاده قوسی

سازه های فلزی معلق

یکی از انواع سازه های فلزی، سازه‌های معلق می‌باشد. سازه‌های معلق بیشتر برای ساخت پل‌های هوایی بکار رفته و سازه‌هایی هستند که به صورت کاملا صلب در جای خود فیکس نمی‌شوند و نیاز به تعلیق دارند. پل‌های هوایی به دلیل اینکه دو مکان مختلف را به یکدیگر متصل می‌کنند، نباید فضای زیرین خود (جاده و مسیرهای تردد) را اشغال کنند. از این رو، اسکلت این سازه‌ها باید توسط کابل‌های کششی به یکدیگر متصل شوند و به صورت معلق قرار بگیرند.

ساخت و نصب پل عابرپیاده معلق

ساخت و نصب پل عابرپیاده معلق

پل عابرپیاده میدان ابوذر یزد

پل عابرپیاده میدان ابوذر یزد

ساخت جرثقیل سقفی

جرثقیل دارای انواع مختلفی نظیر بازویی، ایستگاهی، دروازه‌ای و تک پل دو پل می‌باشد. بیشتر بدنه و تکیه‌گاه این جرثقیل‌ها از سازه‌های فلزی ساخته شده‌اند. سازه‌های فلزی این امکان را به جرثقیل می‌دهند تا با سرعت بالا، وسایل و کالاها را جابجا کنند.

جرثقیل سقفی صنعتی

جرثقیل سقفی صنعتی

ساخت اسکلت فلزی

یکی دیگر از موارد استفاده از انواع سازه های فلزی، اسکلت‌های است که از فولاد و فلز ساخته شده‌اند. بیشتر ساختمان‌های تجاری و سازمانی برای سرعت بخشیدن به مراحل ساخت، از اسکلت فلزی استفاده می‌کنند. معمولا هتل‌ها و مراکز تفریحی نیز از اسکلت‌های فلزی استفاده می‌کنند.

ساخت و نصب اسکلت فلزی ساختمان

ساخت و نصب اسکلت فلزی ساختمان

اسکلت فلزی جوشی

جوشکاری یکی از روش‌های قدیمی و رایج در اتصال قطعات می‌باشد. اما در سازه‌های فلزی این امر کمی پیچیده و با رعایت نکات خاص انجام می‌شود. برای اینکار آیین‌نامه‌ای از سوی انجمن آمریکایی جوشکاری گردآوری شده است که در آن مراحل و رعایت استانداردهای لازم بیان شده است. به گونه‌ای که انواع سازه های فلزی، هر کدام باید به طور خاص و طبق اصول جوشکاری شوند. اسکلت‌های فلزی به دلیل اینکه در ابعاد بزرگی ساخته می‌شوند نیاز به اتصلات قوی دارند. از این رو هنگام ساخت سازه‌های فلزی باید از پرسنل و کادری مجرب بهره برد تا مراحل ساخت طبق استانداردهای لازم پیش رود. جوشکاری دارای انواعی نظیر جوشکاری با قوس الکتریکی، جوشکاری با گاز و جوشکاری زیر پودری است که هر کدام در مواقعی خاص استفاده می‌شوند.

سازه های فلزی جوشی

سازه های فلزی جوشی

اتصالات پیچ و مهره‌ای

اتصالات پیچ و مهره‌ای به دو روش اتکایی و اصطکاکی انجام می‌شود. در اتصال پیچ و مهره‌ای به روش اتکایی، پیچ با قرار گرفتن درون سوراخ‌های تعیین شده توسط مهره‌ها بسته می‌شود. پیچ و مهره‌ها برای اینکه اتصالات از هم جدا نشوند باید به گونه‌ای قرار بگیرند که هنگام ورود فشار از جای در نیایند. اتصالات پیچ و مهره‌ای به دلیل اینکه قابلیت تعویض شدن دارند بسیار پرکاربرد بوده و بیشتر سازه‌هایی که در آینده نیاز به ترمیم و تعویض دارند، بکار می‌روند.

نمونه پروژه های ما

عمران فلز یزد با داشتن ماشین آلات پیشرفته و مدرن و سرمایه های انسانی متعهد و حرفه ای دارای نمونه کارهای متعدد در سراسر کشور می باشد.

مشاوره رایگان بگیرید.

مشاوران عمران فلز یزد آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره کاملا تخصصی هستند. جهت دریافت مشاوره میتوانید با تلفن های زیر تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.

۰۳۵۳۸۲۵۹۹۲۶

  نام خانوادگی *
  نام *
  آدرس ایمیل *
  شماره تماس

  موضوع

  چگونه می توانیم کمکتان کنیم؟